Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 
 
 
 
 
Gouwe
VolvoV70forum fan
Avatar
Geslacht:
Locatie: Flevoland
Berichten: 286
Geregistreerd: 09 / 2012
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 10.01.2013 - 19:49  ·  #511
Wordt een beetje een harde discussie zo...... Misschien mijn nuance; bakspoelen is geen exacte wetenschap is mijn mening, het is meer trial and error.

Even de feiten: Mijn auto (D5) heeft 389K gelopen en is gechipt naar +200pk, bij 378K heb ik de auto gekocht met de opmerking van de vorige eigenaar dat de bak moest worden gereviseerd (opgave dealer) danwel het kleppenhuis moest worden vernieuwd (opgave Volvo specialist). Vermoedelijk is de bak nooit voorzien van nieuwe olie. Ik heb de auto voor toen voor 2000,- euro gekocht met het idee er een jaar mee te rijden en dan wel verder te zien.

Gisteren naar het Oosten afgereisd met het idee: nieuwe olie (mineraal JWS3309) en het vervangen van de B4 servo cover, nadat ik 6K geleden de bak heb laten reinigen en spoelen en weer heb laten afvullen met BG olie bij mijn eigen Volvo dealer.
Klachten die ik nu nog had/ dacht te hebben:
- Slip bij optrekken (heb geen referentie, want nog niet eerder met deze bak/auto combi gereden)
- Af en toe schokken, met name bij het weer afrijden van een rotonde en file rijden
- Een licht slippende bak bij koud overschakelen van 2 naar 3
Gek genoeg is de bak langzamerhand steeds beter gaan schakelen en met name punt 2 is gewoon voor 90% verdwenen en soms, maar dan alleen heel licht waarneembaar. Gisteren dus samen een proefrit gedaan. Volgens de wijzen uit het Oosten was er van slip in de bak (punt 1) geen sprake. Hij deed gewoon wat hij hoorde te doen. Punt 2 heeft hij gisteren in het geheel geen last van gehad, tijdens de testrit maar een klein schakelfoutje. Omdat de bak warm was hebben we punt 3 alleen kunnen reproduceren bij heel langzaam optrekken (zeg 10-20% gas).
Conclusie is dat mijn kleppenhuis niet helemaal fris meer is, maar ja mag het met bijna 400K op de teller!!!!
Persoonlijk ben ik er van overtuigd dat de BG olie niet in mijn bak thuishoort, want deze voldoet niet aan de specifieke frictie eigenschappen waar de AW55 bak om vraagt.
Tja, wat is dan wijsheid? Ik heb (vooralsnog) besloten om alleen de B4 cover te vervangen. De oude zag er op zich nog prima uit, maar voor het geld hoef je het niet te laten (het onderdeel kost 20,- euro en het is een half uur werk. Ik weet nu zeker dat ik dit kan uitsluiten.
Daarna even lekker op de A31 in Duitsland de auto lekker uitgelaten 8-)

Ik verwacht zelf er in de huidige omstandigheden nog wel een ton bij te kunnen rijden en accepteer dat de auto niet meer 100% is, maar dat vind ik OK voor een auto van meer dan 10 jaar oud en bijna 400K op de teller.
De olie blijft dus nog even zitten, ik wil kijken wat er de komende kilometers gaat gebeuren en dan met name als het weer warmer wordt buiten.
Ik zal mijn bevindingen hier wel posten.

Met dank aan de wijzen uit het Oosten. :-)
...
 
Avatar
 
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 10.01.2013 - 19:57  ·  #512
;) en toch blijf ik van mening dat voornamelijk de ietwat oudere wagens o.a. als gevolg van "verwaarslozing" door het niet op tijd verversen van de ATF olie niet meer als nieuw schakelend te krijgen zijn. Powerflush, drain & fill of methode Tim Eckhart.

In vergelijking met vieze drapperige olie zal nieuwe olie (dat ontken ik niet, ervaar dit zelf namelij ook) altijd beter schakelen / werken. Maar, om nu te stellen dat met oliewissellen het wonder "geschiedt" en daarmee bakrevisies voorkomen worden? Ik vind het wat ver gaan en wel om het volgende :

Hoe je het ook wendt of keert, kleppenblokken hebben in dit kikkerlandje veel te verduren. Diegenen die hun auto voornamelijk inzetten in regionaal verkeer buiten de randstad zullen misschien langer met hun bak doen, maar op een dag als vandaag waarbij je stapvoets van het ene stoplicht naar het andere stoplicht in de ochtendspits moet rijden heeft het kleppenblok van de bak het zwaar te verduren.

Dan blijf ik bij mijn stelling dat je geluk moet hebben dat een bak weer gaat werken na een powerflush. Maar ik durf te betwijfelen dat een bak met dik 2 ton achter de kiezen ooit weer gaat werken als een nieuwe bak ;).

Pratend over mijn eigen auto, als ik niet al te gek doe, dan moet de bak nog makkelijk tot 5 ton mee kunnen. Maar ga ik de auto zwaarder belasten, dan zal ie vroeg of laat stil komen te staan met een kapotte bak. Reden : het kleppenblok is volgens mij niet helemaal fris meer. En dat is te merken als je er je best voor doet om het op te merken.

Wat betreft olie, die discussie is wat mij betreft helder. Alleen olie gebruiken die officieeel een JWS3309 spec heeft. Dat zijn er niet veel en wil je toch het risico nemen dan is de prijs dat je bak vroeg of laat wegens overmatig (misschien niet meteen merkbaar) defect raakt. Het zelfde geldt voor de huidige Volvo motoren, houdt je aan de voorgeschreven specs om voortijdige slijtage te voorkomen.

Het nadeel van een JWS3309 spec ;) het schakelt wat ruwer. Maar als dat m'n bak spaart, dan neem je dat maar op de koop toe. En wat betreft powerflushing, leuke "hobby" maar mij te riskant. Als je bak echt niets meer doet, dan kan het een laatste redmiddel zijn. En in de overige gevallen gewoon olie verversen, liefst een aantal keer achter elkaar (net zoals Tim Eckhart) met niet al te lange tussen pauses en als je geluk hebt is je olie en bak voldoende schoon waardoor je kunt volstaan met periodiek olie aftappen en verse olie toevoegen.
dukcer
VolvoV70forum member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Brabant
Leeftijd: 54
Berichten: 535
Geregistreerd: 11 / 2011
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 10.01.2013 - 20:32  ·  #513
Volgens mij is de discussie begonnen toen iemand met synthetische olie pech kreeg tijdens zijn vakantie. Andere gebruikers heb ik niet horen klagen, maw, iedereen moet gewoon de olie gebruiken die voor hem het beste gevoel geeft.
Bover
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Auvergne France
Berichten: 648
Geregistreerd: 04 / 2012
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 10.01.2013 - 21:20  ·  #514
Quote door dukcer

Volgens mij is de discussie begonnen toen iemand met synthetische olie pech kreeg tijdens zijn vakantie. Andere gebruikers heb ik niet horen klagen, maw, iedereen moet gewoon de olie gebruiken die voor hem het beste gevoel geeft.


8-) Lijkt mij ook.
Gewoon je eigen beslissingen nemen. Ben blij met hoe ik het gedaan heb. Wil daar kennis van geven en voor de rest is het toch 'ieder voor zich' met zijn of haar bolide.

En met mijn jaarkilometers van 60.000 blijkt wel of iets wel of niet werkt. Een rijdend bewijsl zeg maar.

En ja hoor ieder mag het anders doen. :-)

@Enno: Ik heb niet beweerd dat mijn bak stuk was en het weer deed met nieuwe olie. De dealer adviseerde een revisie. Achteraf bleek mijn bak niet revisiewaardig en heeft een flush bij Gs Power alles weer goed laten lopen.
Het is vanzelfsprekend als en bak stuk is er ook gerepareerd moet worden, daar helpt echt geen nieuwe olie aan.

En auto is emotie dat blijkt wel weer :'(
...
 
Avatar
 
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 10.01.2013 - 21:38  ·  #515
;) iedereen z'n eigen voorkeuren. Echter in een auto waar een ACEA a5/b5 olie in hoort doe je normaal gesproken ook geen ACEA A1/B1 olie zeker niet als je van plan bent wat langer door te rijden tussen de oliewissels.

Hetzelfde geldt naar mijn bescheiden mening ook voor ATF olie. Als voor de bak een officiele JWS3309 spec olie voorgeschreven is, doe je er niet iets anders in.

Het verschil tussen Synthetisch (in mijn geval EUROL 1100ATF waarschijnlijk dan ook niet een echte JWS3309 olie) en Mobil JWS3309 is dermate groot dat ik alleen maar kan concluderen dat je beter gewoon officiele JWS3309 olie kunt gebruiken dan de zogenaamd JWS-3309 spec olieen. Hoe verder het kleppenblok is versleten hoe groter het probleem wordt voor de bak om nog te kunnen functioneren. Vooral oudere bakken van voor 2002/2003 zijn hier extra gevoelig voor vanwege het ontwerp van de kleppenblokken.

Bij een motor zal gebruik van verkeerde motorolie vroeg of laat zorgen voor lagerschade of extreme inwendige vervuiling danwel olieverbruik. Bij automatische versnellingsbakken tot versnellingsbakschade wegens overmatige slip vanwege verkeerde ATF olie.

Emotie? Nee. Het is meer een overweging welke je maakt op basis van bepaalde feiten.
Bover
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Auvergne France
Berichten: 648
Geregistreerd: 04 / 2012
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 10.01.2013 - 21:43  ·  #516
Deze Discussie is al tig keer rond geweest op diverse forums. Beetje uitgemolken wat mij betreft.
Blij dat ik rij :love:
...
 
Avatar
 
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 11.01.2013 - 10:10  ·  #517
;) en toch draait deze discussie grotendeels om de vraag gebruik ik origineel of gebruik ik aftermarket OEM spul. In veel gevallen zijn de aftermarket spullen hoewel ze voldoen aan de specs van de fabrikant toch niet dezelfde kwaliteit als het OE / originele onderdeel. Als je niet veel rijdt, dan kan het soms interessant zijn een budget OEM merk te kiezen i.p.v. origineel of een OE product als Lemfoerder, Boge, Jurid, Sachs. Maar vaak blijkt dat goedkoop dan toch duurkoop is omdat het product toch niet dezelfde levensduur heeft als een origineel en /of OE product.

Dat is voor auto's zo, dat is eigenlijk voor bijna alles wat kapot kan gaan zo. Goedkoop wordt vaak duurkoop. Dat het lekker voelt in eerste instantie (weinig betaald, of in het geval van versnellingsbakolie het schakelt zo soepel) dat is prettig maar als je kritisch bent dan moet je toch durven kijken naar de duurzaamheid op termijn. En zoals Gouwe schrijft, waarschijnlijk is het kleppenblok ook bij zijn wagen niet meer helemaal fris. De auto kan er oud mee worden, maar oplossen van het probleem doe je niet door er verse olie in te doen. Als de olie dan ook nog de verkeerde specs heeft is de kans alleen maar groter dat het fout begint te gaan.

Overigens ;) vlak de invloed van slijtage onderdelen aan de motorkant niet uit op het functioneren van de bak. Zowel na vervanging van de nokkenasversteller als de MAF sensor heb ik de adaptie van de bak gewist waarna de bak weer van vooraf aan kon beginnen met afregelen op het motorgedrag. Gevolg : slip bij stevig accelereren van 2 naar 3 is weg. In mijn geval is de werking van de bak verbeterd met plaatsing van nokkenasversteller en MAF sensor. Geen hick-ups meer in de lage versnellingen.
Bover
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Auvergne France
Berichten: 648
Geregistreerd: 04 / 2012
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 11.01.2013 - 14:45  ·  #518
:sleep:
...
 
Avatar
 
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 11.01.2013 - 15:45  ·  #519
Nogal respectloze reactie.

Als uw auto ooit verkocht wordt, dan hoop ik dat u bij de verkoop wel duidelijk aangeeft dat uw auto is voorzien van niet originele (non-JWS3309) olie in de bak.

Voor u misschien niet relevant, voor anderen die zich wat meer verdiept hebben in dit vraagstuk zeer zeker wel relevant. Ik zou namelijk een auto die x-duizend kilometer met verkeerde olie in de rondte heeft gereden lekker laten staan.
Bover
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Auvergne France
Berichten: 648
Geregistreerd: 04 / 2012
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 11.01.2013 - 15:47  ·  #520
Quote door EnnoE34

Nogal respectloze reactie.


Enno niet overdrijven he :D
...
 
Avatar
 
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 11.01.2013 - 16:13  ·  #521
Quote door Bover

Quote door EnnoE34

Nogal respectloze reactie.


Enno niet overdrijven he :D


Ik spreek deze keer wel met emotie ;). Verder denk ik dat er in de wereld van auto's altijd verschil van mening zal blijven bestaan wat nu wel en wat nu niet goed is.

Om helemaal terug te gaan naar het midden van dit topic, daar werd geroepen dat ik met "drain & fill" mijn bak nooit schoon zou krijgen. Wel, ik durf te stellen dat met genoeg geduld en zonder reinigende middelen mijn bak inmiddels schoon is.

Ook na een rit van 400 km in 2.5 uur tijd plus nog enkele duizenden km's extra is de ATF olie nog helemaal mooi rood van kleur.

Heb je daar dan de Powerflush voor nodig? Nee. Want dat "heeft de bak zelf gedaan voor mij", maar dan volgens de weg der geleidelijkheid door gewoon te rijden met de auto.

Had ik daar een cleaner voor nodig? Nee, want verse ATF is van zich zelf al meer dan reinigend. Dus op het moment dat ik verse ATF in de bak doe zal de bak langzaam maar zeker schoon spoelen omdat verse olie nu eenmaal meer viezigheid kan opnemen dan oude olie.

Waar we het met z'n allen wel eens over zijn is het feit dat verse olie in een bak beter is dan blijven doorrijden met oude / vervuilde olie die niet meer doet wat ie moet doen.
Bover
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Auvergne France
Berichten: 648
Geregistreerd: 04 / 2012
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 11.01.2013 - 20:59  ·  #522
Waar we het met z'n allen wel eens over zijn is het feit dat verse olie in een bak beter is dan blijven doorrijden met oude / vervuilde olie die niet meer doet wat ie moet doen.
[/quote]

Gelukkig :D
varioclean
 
Avatar
 
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 11.01.2013 - 22:28  ·  #523
@Gouwe,@Bover@Ennoe34,@Dukcer,

Zoals Gouwe een paar posts geleden al gezegd heeft is het bakspoelen geen uitgemaakte wetenschap, en zoals Bover al schreef is ueberhaupt de atf op tijd vervangen het belangrijkste.

als bijvoorbeeld Bover vindt dat zijn bak al tienduizenden kilometers goed draait op BG atf is dat gewoon zo, en is het tegendeel door een ander onmogelijk te bewijzen of te beargumenteren,
want Bover constateert gewoonweg dat zijn bak goed draait op de BG atf.

als aan de andere kant bijvoorbeeld Ennoe34 een sluitende redenering heeft dat in het algemeen gezegd beter de originele atf gebruikt kan worden is dat ook kloppend. Als honderden automaten goed draaien op BG is dat namelijk geen tegenbewijs.

VarioClean heeft en had als standpunt: met de originele jws3309 spec atf is er het minste risico,
met BG is er ook veel goede ervaring, maar uiteindelijk wat meer risico vanwege de spec die niet helemaal perfekt is op de lange duur voor de limited-slip lock-up koppeling. BG heeft wel als voordeel dat het als volsynthetische atf stabieler is, en dus lang meegaat.

Dat het risico van BG net zo klein is als bij de originele jws3309 atf is onwaarschijnlijk,
in de USA is al veel meer ervaring opgedaan met bakkenspoelen, het is als het ware uit Amerika komen overwaaien, en in Europa kunnen we dus sneller het atf verversen perfektioneren omdat er al heel wat informatie in de USA is gecreeerd over het spoelen die we hier kunnen gebruiken.
Het fijne van dit forumdaadje is vooral dat we snel kunnen doorleren met zijn allen omdat iedereen continu feedback blijft geven van het resultaat van verversingen en spoelingen op zijn auto.

Oorspronkelijk was de spoelmachine een jaar of twintig geleden in de USA/Canada in opmars gekomen omdat het als voordeel had dat het een apparaat met een of twee simpele schakelaars met een paar standen was.

Dit was commercieel aantrekkelijk omdat zo geen geschoold personeel meer nodig was om de atf te verwisselen, maar dankzij de machine met de simpele bediening iedereen die bij een MacDonalds tegen een laag salaris achter de balie stond, ook met ditzelfde salaris kon worden ingezet om de atf van een automaat te verversen. Een monteur was niet meer nodig. Filters werden namelijk niet meer losgehaald, en koppelomvormers ook niet meer afgetapt, en het vullen tot de juiste hoeveelheid was ook kinderspel geworden.

Probleem bleef nog steeds: wat voor een atf wordt gebruikt?

De volgende forumpost ,vrij vertaald in het Nederlands, van een monteurs en specialisten forum, geeft aan dat ook aan de andere kant van de oceaan vragen worden gesteld en ervaringen worden opgedaan over het gebruik van de soort atf die er in de spoelmachine gaat:

bij deze het adres:
http://www.flatratetech.com/co…ntry221109

en bij deze de vertaling (vrij vertaald):

"BG maakt dezelfde claims dat hun synthetische atf met alle soorten van automaten functioneert en officieel OEM is goedgekeurd, en geeft ook een mooie tabel met viscositeitswaarde en andere bullNondeju statistieken. Ik heb de officiele homologatie documenten van BG opgevraagd, en ze zeiden dat ze die hadden en hier op terug zouden komen...(niet dus). Onze Volvo atf wordt gemaakt door
Mobil en daar hebben we wel de off. documenten van, en die komen niet overeen met de spec van BG. Toen heb ik een brief naar Volvo gestuurd, en kreeg een brief terug, ook voor mijn onderdelen chef. en voor de directie van mijn GM-dealer groep. Daarin stond dat als we BG gebruikten (voor de Volvo's) we de garantiekosten uit eigen zak moesten ophoesten.

Een ander filiaal in onze groep spoelde een zesbak AisinWarner (volvo) automaat met BG en kreeg problemen met de lock-up bij lage snelheid. Na 2 maal met de jws3309 atf opnieuw te spoelen was het probleem ogeheven. Later informeerde de Volvo Technische Buitendienst die langs kwam of we BG hadden gebruikt, en zij zeiden dat ze veel problemen in de buitendienst gehad hadden met trillingen van de automaat bij het gebruik van de verkeerde atf. BG geeft weliswaar garantie bij het gebruik van zijn olieen maar we hebben bijvoorbeeld wel eens een motor geclaimed maar die werd niet toegewezen omdat we vanaf 40.000km om de 6.000km met BG hadden moeten verversen, terwijl de verversingen volgens de fabrikant om de twaalfduizend waren.
.............................
.............................
Kostenverschil vloeistof : BG 12liter $69 Volvo 12liter $180 "
(einde post op amerikaanse forum)

Wellicht dat de opkomst van de spoelmachines in Amerika zelfs de oorzaak is voor het niet meer vervangbaar maken van de filters van de automaat, want de spoelmachine gebruikers vonden dat niet meer nodig, en wilden dat ook niet meer doen, omdat er dan duurder/opgeleid personeel nodig was. De bak werd dus met filter en al gespoeld. En de bakken van AisinWarner die in de Volvo vijfcilinders gebruikt worden hebben dus geen demonteerbaar filter meer. Jammer, want zo kan de meeste prut er voor het spoelen niet eerst worden uitgehaald, maar wordt het het systeem deels doorgespoeld voordat het er uitkomt.

De Eckart spoelmethode schrijft bij de meeste duitse automaatbakken, waarvan het filter gelukkig nog wel gewisseld kan worden, voor dit ook te doen, voordat er gespoeld wordt. Bij Eckart gebeurt het doorspoelen dan door gewoonweg een kwartiertje met de auto met de reiniger erin te gaan rijden, zodat het doorspoelen met wat meer toerental en druk, en met meer verschillende posities in het kleppenhuis, plaatsvindt. Hij flusht zo als het ware met wat meer power dan in stilstand.

De 5traps AisinWarners konden nog wel gepeild worden met een peilstok, zodat een spoelmachine niet nodig was om de juiste hoeveelheid atf te vekrijgen. Bij de 6traps kan dit peilen alleen nog maar op de brug, zodat de 6traps nog meer een door de spoelmachine gedicteerde bak is. Kortom: de spoelmachine is een bijna onmisbaar apparaat om snel de atf te verversen in de moderne Volvo's. Hoe de spoelmachine verder wordt gebruikt ivm met het reinigen/cleanen van de automaatbak, en met wat voor een atf en toevoegingen en wel of niet met cleaner is een andere zaak.

groet,

www.varioclean.nl
Dr.Dream
VolvoV70forum core member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Übach-Palenberg (Scherpenseel)
Leeftijd: 43
Berichten: 1312
Geregistreerd: 10 / 2012
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 12.01.2013 - 07:52  ·  #524
... dit topic lijkt een bestseller te gaan worden, rijp voor uitgave in boekvorm :D
Bover
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Auvergne France
Berichten: 648
Geregistreerd: 04 / 2012
Subject:

Re: Automaat power flushen.. is zeker een aanrader, nu ook met foto link!

 · 
Posted: 12.01.2013 - 19:28  ·  #525
Is ook voor groot gedeelte zelf gemeld plagiaat zag ik en inmiddels 6x gewijzigd? Er wordt dus nog aan gewerkt. :-)
 
Selected quotes for multi-quoting:   0